Hakkımızda

 
MÜHENDİS-GAZETECİ

    2002 yılında ilgi alanıma giren borsa maceram, 2008 yılında yaşanan ekonomik kriz sonucu emeklerimin değer kaybetmesiyle vazgeçemediğim meslek haline geldi. Global krizin de etkisi ile borsadaki kayıplarımı yeniden kazanmak adına gerekli ne varsa yapma adına temel, haber, hikaye ve Grafik Teknik analiz ne varsa öğrenme çabası içine girdim. Sistemli ve ciddi çalışarak özellikle grafik analiz konusunda epey ders kurs deneyimlerin ardından internetin verdiği imkanları da değerlendirerek sağlıklı Grafik analiz konusunda ne yapılması gerektiğini anlamaya ve öğrenmeye çalıştım.

    Devamında olgunlaşmaya başlayan bilgi ve deneyimlerin ardından bazı yorum paylaşım sitelerinde teknik analistlik konusunda birkaç yıl süren yazarlık serüvenim oldu. Bu çalışmalarıma MÜHENDİS-KEREMCE06 ile başlayıp ve nihayet PiriKAPTAN ismi ile borsa grafik analiz çalışmalarımı sürdüre geldim. Özellikle Harmonik Desenler yani Fibonacci destekli Formasyonlar konusunda özel çalışmalarım hala devam ediyor.

    Sanal dünya dışında reel olarak birçok dergide, haber sitelerinde ekonomi ağırlıklı olmak üzere birçok alanda haber ve makalelerim yayınlandı. Bazı yayın organlarında yönetmenlik yazarlık, muhabirlik görevlerde bulundum. Zaman zaman haber sitelerinde özellikle finans konularını hala teknik analiz bakışı ile paylaşmayı sürdürüyorum.